Obsah

Informace ke koronaviru COVID-19

Typ: ostatní
Aktuální informace

covid

 

Informujeme seniory naší obce, že s ohledem na šíření koronaviru COVID-19 odborníci doporučují seniorům, aby omezili pohyb mimo svá bydliště.  Obecní úřad nabízí seniorům naší obce, kteří nemají jinou možnost, zdarma donesení nákupu, a popř. zajištění jiných nezbytných záležitostí.  Zájemci prosím kontaktujte paní starostku Ivu Schmidovou na tel.: 724 186 948 , kde se domluvíte na podrobnostech.

Vážení občané, v souvislosti s nařízením vlády bude obecní úřad pro veřejnost otevřen v pondělí a středu od 9: 00 -11:00 hod.

Zvažte , zda je návštěva úřadu nezbytná a zda by nebylo možné věc vyřídit telefonicky případně e-mailem a vyhnout se ta setkání a jinými osobami.

Děkujeme za pochopení

 

Informace ke koronaviru COVID-19

Vláda na mimořádném zasedání ve středu 18. března 2020 schválila několik nových opatření v souvislosti s bojem proti šíření koronaviru. Zavádí zákaz pohybu a pobytu mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest. Zároveň se pro seniory nad 65 let speciálně vyčlenil čas k nakupování potravin, a to od 10.00 do 12.00 hodin. Pro pendlery pracující v zahraničí budou platit přísnější pravidla vycházení.

 

Informace můžete získat na https://koronavirus.mzcr.cz/.

Prosíme všechny občany, aby linku 155 využívali výhradně v případě ohrožení života! Pro všechny další případy je zřízena nová bezplatná celostátní informační linka 1212, která slouží jako základní informační linka a rozcestník pro občany. Na této lince jsou poskytovány základní informace týkající se koronaviru a onemocnění COVID-19, které způsobuje. Na lince jsou proškolení operátoři, zaměstnanci ministerstev, ale také dobrovolníci z řad veřejnosti.

Vláda České republiky s účinností od pondělí 16. března do úterý 24. března omezila mimořádným opatřením pohyb osob na území celé České republiky.

Vedle dříve přijatých opatření se tak zakazuje volný pohyb osob vyjma cest do zaměstnání, nezbytných cest za rodinou a blízkými, cest k obstarání základních životních potřeb, cest k lékaři apod. Vláda ČR důrazně všechny občany žádá, aby byl pohyb osob ve veřejném prostoru skutečně omezen. Toto opatření si klade za cíl snížení rychlosti šíření vysoce infekčního onemocnění COVID-19.

Všechny občany pak žádáme, aby v nastávajícím období dbali zvýšené hygieně rukou, dbali základních hygienických pravidel a používali pokud možno ochranné osobní pomůcky, například roušky. V neposlední řadě dočasně omezte na míru nezbytně nutnou sociální kontakt v rodinách i na veřejnosti.

 

 

Opatření vlády ČR 

Omezení pohybu osob

Usnesení vlády k vyhlášení nouzového stavu

Krizové opatření na maloobchodní prodej a služby

vlada.cz

 


Vytvořeno: 15. 3. 2020
Poslední aktualizace: 24. 5. 2020 18:05
Autor: