Obsah

Informace o obci

Kostel na návsiObec Běrunice leží při okresní silnici, která vede z Městce Králové do Chlumce nad Cidlinou. Nedaleko obce jsou města Nový Bydžov (20 km), Kolín (20 km), Chlumec nad Cidlinou (10 km) a Poděbrady (18 km). Dopravu zajišťuje vlak a autobus.

Běrunice jsou klidovou zónou, není zde žádný průmysl. Obec má 822 obyvatel a její katastrální území měří 2673 hektarů. Pod OÚ Běrunice spadají obce Velké Výkleky, Běruničky, Vlkov n/L a Slibovice.

Aktuálně

Novinky

08.04.2019

Velikonoční prodej vajec

V posledních dnech se v Městci Králové, ale i možná v okolních obcích rozšiřuje informace, že PROAGRO a.s. na třídírně vajec v Městci Králové balí, expeduje a prodává polská vejce. Prodává je jak ve svém stánku, tak v prodejně Maso Sedlák. Tato informace se naprosto nezakládá na pravdě, což si na prodejních místech může kdokoli sám ověřit. PROAGRO Nymburk a.s. je česká firma a buduje dlouhodobě svou strategii na tom, že vyrábí a expeduje pouze svoje, české výrobky. Jelikož tyto neopodstatněné výroky firmu poškozují, nechává si k této záležitosti zpracovávat právní analýzu a zvažuje trestní oznámení na toho, kdo tuto dezinformaci rozšiřuje, se všemi důsledky, které pro šiřitele těchto nepravdivých informací vyplývají.

Detail

15.03.2019

Výběrové řízení

Obec Běrunice vypisuje výb. řízení

Detail

15.03.2019

Kominictví a revize spal. cest

Kominictví a revize spal. cest

Detail

04.03.2019

moto

Bohoslužby

Rozpis bohoslužeb na měsíce březen-duben 2019

Detail